"X Warmiński Rodzinny Rajd Rowerowy w Braniewie"

2015-06-09 10:41:39(ost. akt: 2015-06-09 14:25:35)
X Warmiński Rajd Rowerowy w Braniewie

X Warmiński Rajd Rowerowy w Braniewie

Autor zdjęcia: Gmina Braniewo

Organizatorami rajdu byli PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu, Klub Wojskowy 9 BBKPanc. w Braniewie, Klub Turystyczny PTTK Figa w Braniewie oraz Starostwo Powiatowe w Braniewie.
Celem rajdu, była popularyzacja turystyki rowerowej jako czynnej formy wypoczynku, propagowanie rodzinnego uprawiania turystyki, krzewienie zamiłowania do krajoznawstwa oraz propagowanie walorów turystyczno-krajoznawczych Warmii. W rajdzie wzięło udział 55 uczestników. Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy rowerowe, które przebiegały przez drogi gminy Braniewo:
I Trasa - Braniewo- Bemowizna - Zawierz - Garbina- Bauda – Braniewo- 25 km
II Trasa - Braniewo- Podgórz - Różaniec - Klejnowo-Braniewo – 12 km
Podczas rajdu uczestnicy zostali przeszkoleni z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek w postaci znaczka rajdowego, koszulki odblaskowej oraz dyplom uczestnictwa w rajdzie. Zakończeniem rajdu był wspólny Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka przez Klub 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie. Współorganizatorami rajdu było Nadleśnictwo Zaporowo,Komenda Hufca ZHP Braniewo, Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie,Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie. Impreza odbyła się 7 czerwca.

Gmina Braniewo
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5