Nietrzeźwi kierujący wciąż pojawiają się na drogach powiatu

2014-12-15 12:39:52 (ost. akt: 2014-12-15 12:40:20)
Dwóch nietrzeźwych kierujących i jeden posiadający zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych poniesie konsekwencje nieprzemyślanych decyzji. Nie ma tygodnia, aby policyjne patrole nie zatrzymywały nietrzeźwych kierujących, którzy wsiadając za kierownicę lub prowadząc rower stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
44-letni mieszkaniec Gdańska kierujący samochodem renault został zatrzymany na trasie Piele-Grabowiec (gm. Braniewo) przez patrol Straży Granicznej z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze mieli jednak podejrzenie, co do stanu trzeźwości kierowcy i wezwali na pomoc policyjny patrol. Szybko okazało się, że gdańszczanin miał ponad 1 promil alkoholu, gdy prowadził swój pojazd. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Beztroski 38 – letni cyklista z Goleszewa (gm. Braniewo) zatrzymany przez braniewską drogówkę do kontroli w Woli Lipowskiej (gm. Braniewo) miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrolowany przed godz. 10.00 rowerzysta spożył przed jazdą 1 litr piwa. Dalszą część drogi przeszedł już pieszo.

53-letni rolnik z gm. Braniewo został zatrzymany za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym w Braniewie na ul. Olsztyńskiej. Zakaz, który go obowiązywał do października 2015 roku został wydany przez sąd w związku z wcześniejszym kierowaniem przez mężczyznę pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni poniosą konsekwencje prawne swoich nieprzemyślanych decyzji. Fakt, że nietrzeźwi poruszają się po drogach, to sygnał ostrzegawczy dla innych uczestników ruchu drogowego. Reaguj na nich – dzwoń 997, 112.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5