Skąd jest najlepszy dzielnicowy? Z Pieniężna! To st. asp. Paweł Bialkowski

2024-07-08 14:10:50(ost. akt: 2024-07-08 14:28:07)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Dzielnicowy niczym lekarz pierwszego kontaktu jest tym, który diagnozuje problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego i szuka sposobu, by je rozwiązać. To zadanie odpowiedzialne, wymagające odpowiedniej wiedzy i umiejętności interpersonalnych.
W miniony piątek w obiektach Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się wojewódzki etap XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W zawodach udział wzięli kierownicy dzielnicowych (rewirów) oraz po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdego powiatu w regionie, którzy okazali się najlepsi podczas eliminacji na poziomie komend miejskich i powiatowych. Zawody swoim patronatem objął Radosław Król, wojewoda warmińsko-mazurski.
Wszyscy policjanci najpierw wypełnili test składający się z 60 pytań. Dzielnicowi dodatkowo sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w konkurencji „symulacja – przyjęcie interesanta”. Po całodniowych zmaganiach wyłonieni zostali najlepsi z nich.


Najlepsze wyniki wśród kierowników rewirów dzielnicowych uzyskali:

asp. Wojciech Jędrzejczyk z KPP w Mrągowie
podkom. Waldemar Szyłak z KPP w Ełku
podkom. Piotr Drozdowski z KPP w Giżycku

W gronie dzielnicowych najlepsi okazali się:

st. asp. Paweł Bialkowski z KPP w Braniewie
sierż. szt. Łukasz Banach z KMP w Olsztynie
sierż. szt. Łukasz Groszkowski z KPP w Nowym Mieście Lubawskim

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali pamiątkowe tablice oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wojewodę, które wręczyła dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pani Monika Choroszewska-Pleńkowska.

Teraz przed naszymi laureatami finał krajowy, który odbędzie się 22 października w Katowicach.
(tm/kh)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5