Burmistrz Bisztynka szuka rozwiązania na czas modernizacji drogi Grzęda – Łędławki

2022-05-20 10:00:00(ost. akt: 2022-05-20 07:20:02)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

17 maja informowaliśmy o rozpoczęciu inwestycji drogowych m.in. na terenie gminy Bisztynek. Samorząd oraz Zarząd Dróg Powiatowych robią wszystko, by modernizacja drogi była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.
Trwa przebudowa drogi powiatowej 1956N dr. woj. Nr 592 (Kowalewo) - Łędławki na odcinku Grzęda – Łędławki. Zgodnie z umową inwestycja ma być zakończona do grudnia 2024 roku. Niestety oznacza to ponad dwuletnie utrudnienia oraz wydłużoną trasę objazdu. Przypomnijmy, że został on wyznaczony przez Wojkowo i Sątopy-Samulewo.

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Powiatowych, dyrektor Karol Łomecki porozumiał się z burmistrzem Bisztynka Markiem Dominiakiem. Strony wspólnie doprowadzą do tego, aby ruch lokalny odbył się w miarę w przyzwoitych warunkach.

— Szukamy takich rozwiązań — mówi Marek Dominiak, — aby uciążliwość była jak najmniejsza. Mam zapewnienie od dyrektora Łomeckiego, że sytuacja poprawi się, kiedy będzie ukończony remont początkowego odcinka drogi z Grzędy w kierunku Łędławek. Rozmawialiśmy również o drodze powiatowej gruntowej z Bisztynka w kierunku Sułowa, do m. Sękity droga zostanie wyrównana.

Na własną odpowiedzialność mieszkańcy będą mogli poruszać się znacznie krótszą drogą przez miejscowość Paluzy. Droga zostanie utwardzona.

O innych planach inwestycyjnych planach inwestycyjnych na drogach powiatowych rozmawialiśmy z Karolem Łomeckim w lutym 2022 roku.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5