Podsumowanie 2021 roku w gminie Bisztynek

2021-12-30 18:00:00 (ost. akt: 2021-12-29 12:41:26)

Autor zdjęcia: redakcja

— Rok 2021 nie był łatwy — mówi burmistrz Marek Dominiak. — Wszystkie instytucje samorządowe musiały zmierzyć się z pandemią. Wielki szacunek należy się wszystkim pracownikom oświaty. Kwarantanna, Izolacja dzieci i nauczycieli zmusiły szkoły do prowadzenia zdalnego nauczania. Również rodzice są wdzięczni nauczycielom, bo zauważyli, ile czasu i wysiłku wymaga praca z dzieckiem.

— Jednak warto podkreślić, że pomimo tych wyzwań zrealizowaliśmy wiele inwestycji, w tym wodnokanalizacyjnych. Podjęliśmy też wiele działań na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej. Mamy ukończoną dokumentację projektową na inwestycje zrealizowane w ramach Nowego Ładu, choćby na lokale mieszkalne w Sątopach-Samulewie, czy w samym Bisztynku, gdzie ma powstać co najmniej jeden budynek wielorodzinny. W tej chwili na bieżąco wymienianych jest ponad 600 opraw oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy.

— Cokolwiek i gdziekolwiek będziemy robili, przede wszystkim robimy to dla ludzi. W tym roku rozpoczęła działalność spółdzielnia socjalna, która podjęła m.in. działania na rzecz osób wykluczonych, samotnych i niepełnosprawnych. Dziękuję też dyrektorowi OKiAL Pawłowi Wołochowi, który rozruszał działania na terenie całej gminy. Mijający rok uważam więc za dobry.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5