W Bisztynku stowarzyszenia, MOPS, harcerze i Urząd Miejski zorganizowały Wigilię

2021-12-23 11:00:00 (ost. akt: 2021-12-28 09:24:23)

Autor zdjęcia: arch. OKIAL w Bisztynku

BISZTYNEK || Stowarzyszenia i instytucje z Bisztynka, które zajmują się szeroko pojętą pomocą społeczną zorganizowały w przedświątecznym okresie Wigilię oraz paczki dla osób samotnych.
— Głównym inicjatorem — mówi Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak — była Spółdzielnia Socjalna „Po sąsiedzku”. Bardzo mocno zaangażowało się również Stowarzyszeniem „Nasz Kalejdoskop”.

Fot. arch. OKIAL w Bisztynku

Jednak lista organizatorów jest dłuższa. W przygotowaniu Wigilii oraz paczek wziął udział również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku i oczywiście burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Jak na swoim profilu informuje Stowarzyszenie „Nasz kalejdoskop”, w przygotowania włączono również seniorki, organizując w ramach projektu "Zapytaj babcię, zapytaj dziadka" dokumentowanie tradycji bożonarodzeniowych. Seniorki przygotowały również zapas pierogów i pasztecików, które w środę pojawiły się na stole.

Fot. arch. Stowarzyszenia "Nasz Kalejdoskop"

Spółdzielnia Socjalna „Po sąsiedzku", przygotowała przepyszne potrawy wigilijne oraz prezenty. Nie zabrakło kolęd przygotowanych przez „Mozajkę”, Anię Subocz, Pawła Adamejtisa i Piotra Łukjanowicza oraz harcerzy.

Osoby samotne z terenu gminy zostały dowiezione na spotkanie opłatkowe. Wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli w nich harcerze, przedstawiciele samorządu oraz ksiądz proboszcz.

Fot. arch. OKIAL w Bisztynku

W czwartek 23 grudnia Stowarzyszenie Nasz kalejdoskop dowozi potrawy wigilijne i upominki dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogły przybyć na środową Wigilię. W trasę pojechali członkowie stowarzyszenia oraz harcerze.

Organizatorom udało się pozyskać fundusze na paczki dla osób samotnych i niepełnosprawnych. Wśród wielu przekazanych prezentów były im m.in. pulsoksymetry, czy termometry.

Dyrektor MOPS Lidia Tomasik ma nadzieję, że spotkanie w przyszłym roku odbędzie się w jeszcze liczniejsze gronie.

Fot. arch. OKIAL w Bisztynku

dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5