W Bisztynku trwa przegląd filmów Krzysztofa Zanussiego

2021-12-03 11:39:29 (ost. akt: 2021-12-08 11:21:55)

Autor zdjęcia: OKIAL w Bisztynku

BISZTYNEK || OKiAL w Bisztynku organizuje przeglądów filmów Krzysztofa Zanussiego. Pokazane zostaną 3 dzieła, a w sobotę po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserem. Projekt jest wejściem mieszkańców Bisztynka do świata filmu.
Przegląd filmów Krzysztofa Zanussiego oraz spotkanie z reżyserem zostały zaplanowane na 3 i 4 grudnia. W piątek uczestnicy o godz. 11:00 obejrzą film „Cwał”, a o 17:30 „Obce ciało”. W sobotę o godz. 17:00 zaplanowano projekcję filmu „Serce na dłoni” i spotkanie z reżyserem.

Wybór filmów jest nieprzypadkowy. Krzysztof Zanussi wybrał filmy, które potraktował jako swego rodzaju autobiograficzne, do których jest najbardziej przywiązany.

Pomysł narodził się w trakcie przygotowań do organizacji festiwalu sztuki filmowej, którego dyrektorem artystycznym będzie Agnieszka Holland. W ramach przygotowań dyrektor OKiAL Paweł Wołoch zaprasza do Bisztynka reżyserów, którzy przedstawiają swoje filmy.

— Staramy się w ten sposób — mówi Paweł Wołoch — rozwiązać problem, jakim jest brak infrastruktury kinowej w Bisztynku. Dzięki temu tworzymy alternatywę. Nasze działania kinowe i filmowe zakończymy letnim festiwalem sztuki filmowej, który miejmy nadzieję odbędzie się w wakacje.

Prezentacja filmu „Cwał” rozpoczęła się w piątek 3 grudnia. Zaproszono na nią młodzież ze szkół podstawowych z gminy Bisztynek. Wieczorem odbędzie się projekcja dla mieszkańców film „Obce ciało”. Jednak najważniejsze wydarzenie odbędzie się w sobotę. O godzinie 17:00 zaplanowano projekcję filmu „Serce na dłoni”, a o 18:30 spotkanie z reżyserem.

W pomieszczeniu OKiAL mieści się 150 osób, jednak z powodu ograniczeń epidemiologicznych wypełnione będzie 50 procent miejsc (do limitu nie wchodzą osoby zaszczepione).
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5