Dzielnicowi interweniowali w sprawie pijanego kierowcy oraz kierowców z sądowymi zakazami kierowania pojazdami

2020-10-06 13:57:32 (ost. akt: 2020-10-07 14:55:50)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

O pijanym kierującym toyotą, który wjechał do rowu poinformował mężczyzna, którego ten poprosił o pomoc w usunięciu auta. Kierujący toyotą miał w organizmie ponad 2 ‰ alkoholu, a do tego zakaz kierowania, a jego auto nie miało OC i przeglądu. Kolejny kierujący z sądowym zakazem jechał VW, auto również nie miał OC i przeglądu.
Wczoraj (5 października) przed godz. 14:00 dzielnicowi z Bisztynka interweniowali w sprawie pijanego kierującego, który wjechał do rowu na trasie Bartniki - Prosity.

65 – latek po zdarzeniu zatrzymał przypadkowego mężczyznę i prosił go o pomoc w wyciągnięciu auta z rowu, jednak, gdy ten wyczuł od niego alkohol o sprawie poinformował policję.

Chwilę później na miejscu pojawili się dzielnicowi, którzy zastali siedzącego w aucie pijanego 65 – latka. Mężczyzna nie kwestionował, że kierował toyotą i wjechał do rowu.

Badanie trzeźwości mieszkańca gm. Bisztynek wykazało obecność ponad 2 ‰ alkoholu w jego organizmie.

Mało tego, 65 – latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a toyota nie miała obowiązkowego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Mężczyzna odpowie przed sądem za dwa przestępstwa tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu. Czeka go również odpowiedzialność za wykroczenie kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami, jakie wyciągnie wobec niego Fundusz Gwarancyjny z tytułu nieopłacenia obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Dziś (6 października), po godz. 6:30 ci sami dzielnicowi, na trasie Paluzy – Bajdyty zauważyli jadącego volkswagenem mężczyznę, o którym wiedzieli, że nie może kierować, bo ma sądowy zakaz.

Policjanci zatrzymali 21 – latka, potwierdzili w policyjnych systemach posiadane informacje, a ponadto ustalili, że VW nie ma przeglądu i OC.

21 – latka z gm. Bisztynek czeka odpowiedzialność za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu i wykroczenie kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Kolejne, finansowe konsekwencje wobec mężczyzny wyciągnie Fundusz Gwarancyjny.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ludzik #2984633 | 83.15.*.* 12 paź 2020 15:03

  zapraszamy do górowa też po pijaku jeżdzą

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Aaaa #2981605 | 31.60.*.* 7 paź 2020 07:40

  Paluzy bartniki to trochę daleko

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5