Egzamin kyokushin karate w Bisztynku [VIDEO, ZDJĘCIA]

2020-06-25 07:28:36 (ost. akt: 2020-06-25 07:52:25)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Siedemnaście osób, zawodników kyokushin karate zdało wczoraj egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin prowadził sensei Andrzej Litwin. W Bisztynku działa jedna z sekcji Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.
- Jest to egzamin inny niż zwykle. Wcześniej organizowaliśmy jeden dla wszystkich zawodników naszego klubu, w którym uczestniczyło 150 - 200 osób. Teraz, w związku z epidemią i ograniczeniami podzieliliśmy egzamin na pięć etapów i odbywa się on w mniejszych grupach w poszczególnych sekcjach - mówił Andrzej Litwin.

Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Bisztynka Marek Dominiak i Judyta Gos-Mączarska dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku.

Zawodnicy mieli do wykonania określone ćwiczenia, ale też odpowiadali na pytania prowadzącego egzamin. Ćwiczenia egzaminacyjne to zarówno testy wytrzymałościowe, ogólnorozwojowe, siłowe jak i te ściśle związane z dyscypliną a więc techniki walki.

Był to egzamin wyczerpujący, trwał niespełna dwie godziny, poprzedzony był rozgrzewką.

Wszyscy zaliczyli swoje testy. Wyróżnienia otrzymali: Stefania Godlewska oraz najmłodszy zdający Antoni Krajewski. Najwyższe stopnie uzyskali bracia Dawid i Dominik Klimek (obaj 5.1 kyu).

Zobaczcie relację filmową i zdjęcia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5