Profilaktyczna adaptacja "Małego Księcia"

2019-12-09 11:06:51 (ost. akt: 2019-12-09 11:27:37)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku zagrali w adaptacji "Małego Księcia", w sztuce pod tytułem: "Podróże w nieznane z kluczem wędrownych ptaków". Spektakl wyreżyserowała Anna Wołucka. Miał cel profilaktyczny i opowiadał o znaczeniu spotkania z drugim człowiekiem.
Wzruszającą adaptację powiastki Antoine'a de Sant Exupery'ego "Mały Książę" wystawili uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku. Premiera odbyła się w piątek 6 grudnia.

Autorką adaptacji oraz scenografii oraz reżyserem sztuki "Podróże w nieznane z kluczem wędrownych ptaków" jest nauczycielka z bisztyneckiej placówki Anna Wołucka.

- W adaptacji usunęłam niektóre z postaci "Małego Księcia" a niektóre dodałam według własnego pomysłu. Bardzo ważnym wątkiem mojej adaptacji jest wątek uzależnień. Jest on jednak równie ważny jak myśl, aby pokazać, że najważniejsze w naszych życiowych wędrówkach jest spotkanie z drugim człowiekiem - mówiła Anna Wołucka.

- Nie zawsze są to miłe spotkania, ale one nas rozwijają nawet wtedy, gdy są trudne. Przydają się w życiu. Jest wspomniany już wątek uzależnionych od alkoholu oraz od nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Mój Mały Książę odwiedza pijaka dwukrotnie. Spotyka też młodą osobę żyjącą w odrealnionym, wirtualnym świecie mediów społecznościowych - wyjaśniała Anna Wołucka.

Spektakl zgromadził dużą publiczność. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni oklaskami na stojąco. Wielu osobom z publiczności niektóre jego sceny wycisnęły łzy z oczu. Między innymi dlatego, że sami zetknęli się z problemem uzależnień.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5