W Bisztynku działa Biuro Seniora

2019-12-05 08:15:28 (ost. akt: 2019-12-05 08:46:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Seniorzy z gminy Bisztynek mają od wczoraj swoje biuro. W tym kameralnym miejscu będą mogli się spotkać, porozmawiać, podzielić pomysłami. Mieści się ono w Centrum Informacji Turystycznej a czynne będzie w każdy wtorek.
W budynku Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku przy ul. I. Krasickiego 2 otwarto wczoraj (4 grudnia) Biuro Seniora. Odbyła się tam niewielka uroczystość w której uczestniczyli zaproszeni: burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Drozdowski, radni, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz liczna grupa seniorów.

Na otwarcie przybyli najaktywniejsi z seniorów o czym mówiła Krystyna Kijewicz - członek Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

To ona właśnie będzie "urzędowała" w Biurze Seniora, które czynne będzie w każdy wtorek od godziny 11 do 13.

- Do biura chcemy przyciągnąć seniorów, którzy nadal siedzą w domu. Chcemy aby mogli tu porozmawiać, podzielić się pomysłami, w ciszy i spokoju poćwiczyć pamięć, zagrać w rozwijające umysł gry, uzyskać poradę - mówiła Krystyna Kijewicz.

- Potrzebowaliśmy miejsca kameralnego do takich spotkań i rozmów. Nie wszyscy seniorzy są skłonni uczestniczyć w inicjatywach grup seniorskich, gdzie jest głośno a tu będą mogli przekazać wszystkie swoje bolączki. My z kolei w sposób urzędowy będziemy mogli przekazać je dalej, właściwym osobom lub pomóc je rozwiązać - mówiła.

Godziny urzędowania biura nie wykluczają jego otwarcia w innych dniach i innych porach. To wszystko zależy od zgłaszanych potrzeb i pomysłów.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5