Niebieski marsz dzieci w Bisztynku

2019-11-20 15:42:16(ost. akt: 2019-11-20 16:03:27)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przez Bisztynek przeszły dziś dzieci w "niebieskim marszu". W ten sposób uczciły 30. rocznicę uchwalenie przez ONZ Konwencji Praw Dziecka.
Dziś mija 30. lat od ustanowienia Konwencji Praw Dziecka przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W obchody tej rocznicy. w przypadającym dziś Międzynarodowym Dni Praw Dziecka, włączyły się dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku. Były to dzieci od lat trzech po VIII klasę. Towarzyszyli im nauczyciele i opiekunowie.

W "niebieskim marszu" uczestniczył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak oraz dyrektor ZS-P w Bisztynku Judyta Gos - Mączarska. Marek Dominiak w rozmowach z dziećmi podkreślał, aby pamiętały nie tylko o swoich niezbywalnych prawach, ale też o tym, że mają obowiązki.

"Niebieski marsz" był formą przypomnienia mieszkańcom o prawach dzieci. Poprzedziły go zajęcia w szkole. Uczniowie wykonali też okolicznościowe gazetki szkolne, udekorowali klasy niebieskimi balonikami a uczennice klasy 5a - Zuzanna Dąbrowska i Aleksandra Szymczak upiekły nawet tort.

Obejrzyjcie zdjęcia i film z marszu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5