Śmieciarzu! Pomyśl wreszcie logicznie!

2019-11-18 07:47:04 (ost. akt: 2019-11-18 08:10:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

FELIETON|| Nielegalne wysypiska nadal są problemem. W gminie Bisztynek jest ich wyraźnie mniej, ale nadal zdarzają się tacy, którzy pozbywają się odpadów gdzie popadnie przyczyniając się do wzrostu cen za odbiór śmieci.
W gminie Bisztynek takich wysypisk jak na zdjęciach jest mniej niż jeszcze kilka lat temu. Znacząca część mieszkańców po prostu zrozumiała, że za odbiór odpadów i tak płacą od osoby. Płacą niezależnie od tego ile tych odpadów "wytwarzają".

Skąd wiem, że jest mniej takich wysypisk? Bo codziennie objeżdżam pokaźną część tej gminy w poszukiwaniu ciekawych tematów fotograficznych.

Niestety do kogoś informacja o tym, że i tak płaci za wywóz odpadów jakoś nie dotarła. W zakrzaczeniach przy gruntowej drodze odchodzącej od drogi krajowej nr 57, pomiędzy Bisztynkiem a Troszkowem pozbył się odpadów. Upakował je w worki i torby reklamowe, pracowicie zakleił je żółtą taśmą klejącą i wyrzucił.

To jakiś miłośnik piwa jednej marki oraz dość drogich, mocniejszych trunków. Wyrzucił też typowe, "domowe" śmieci jak choćby opakowania po mleku, napojach, chipsach.

Nie sądzę, aby był to ktoś, kto te odpady przewoził najpierw wiele kilometrów. To prawdopodobnie ktoś mieszkający w pobliżu miasteczka i miejsca, gdzie się ich pozbył.

Teraz za likwidację wysypiska zapłaci samorząd czyli... my wszyscy. Także ty śmieciarzu!

Fot. Andrzej Grabowski

W moich publikacjach już wielokrotnie pisałem, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi jaką uiszczamy musi pokryć koszty:

a. odbioru odpadów spod naszych domów;
b. odbioru odpadów z koszy na śmieci w miejscach publicznych;
c. odbioru odpadów z nielegalnych wysypisk;
d. koszty funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Fot. Andrzej Grabowski

Wyrzucając śmieci gdzieś w zakrzaczeniach przyczyniasz się śmieciarzu do tego, że za odbiór tychże płacisz więcej i więcej. Gratuluję wysoce logicznego sposobu myślenia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kris #2838780 | 83.31.*.* 21 gru 2019 19:29

  Uważam że trzeba być cwanym a nie być okradanym przez państwo,żebyśmy średnią krajową zarabiali co Mazowsze czy Łódzkie to by nie było czegoś takiego. Najlepiej zrobić tak nie wpisywać ilość osób w rodzinie,tylko wpisać właściciela nieruchomości żeby płacił za jedną osobe i po sprawie a tak zaoszczędzisz na złodziejstwie... Pomyślcie lepiej ja tak zrobiłem i mam święty spokój. Wesołych Świąt

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olo2650 #2820285 | 37.248.*.* 18 lis 2019 09:04

   Dziennikarzu gratuluję myślenia.Jestem przeciwny wyrzucaniu śmieci poza kontenery.Za śmieci w Gdynii płacę 16zł za mieszkanie,koszy w miejscach publicznych wystarczająco.W gminie Stawiguda 16 i 24 od osoby,koszy brak.Ogarnij się i to co robisz zrób władzy po godzinach.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5