Nowy rok szkolny w nowym zespole szkół

2019-09-02 12:39:04(ost. akt: 2019-09-02 12:59:12)
Dzieci z klas pierwszych złożyły ślubowanie.

Dzieci z klas pierwszych złożyły ślubowanie.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Uroczystym apelem rozpoczął się nowy rok szkolny w szkole w Bisztynku. W szkolę uczyć się będzie 263 uczniów, w tym 28 pierwszaków. Od dziś placówka nosi nazwę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku. To efekt przekształceń organizacyjnych.
Uczniowie rodzice i nauczyciele z Bisztynka będą przyzwyczaja c się do nowej struktury organizacyjnej oświaty w Bisztynku. Od dziś funkcjonuje tu Zespół Szkolno-Przedszkolny. To efekt zmian organizacyjnych uwzględniających też wcześniejsze zmiany siedziby przedszkola samorządowego.

Od kilku miesięcy mieści się ono w budynku dawnej szkoły podstawowej. Jest tam też żłobek. Uczniowie natomiast zajmują głównie budynek po gimnazjum. Budynek dawnej podstawówki i gimnazjum stanowią jeden, połączony kompleks więc zmiana organizacyjna była naturalna.

Dyrektorem ZS-P została Judyta Gos-Mączarska - dotychczasowa dyrektor SP w Bisztynku. Akta powierzenia jej tego stanowiska odczytał burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Pani dyrektor miała dwie zastępczynie: Beatę Majewską oraz Mariannę Saramak - dotychczasową dyrektor przedszkola.

Podczas uroczystego apelu dzieci dwóch, 14-osobowych klas pierwszych złożyły ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Od przedstawicielek Rady Rodziców otrzymali chusty z nazwą szkoły i słodycze.

W szkole jest obecnie 263. uczniów, czyli o 80. mniej niż w ubiegłym roku szkolnym. Nie spowodowało to zwolnień wśród nauczycieli i personelu. Jak się dowiedzieliśmy, nauczyciele będą mieli mniej nadgodzin.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5