Absolwenci dwóch roczników pożegnali szkołę w Bisztynku

2019-06-18 17:55:23 (ost. akt: 2019-06-18 18:23:47)
W oczach absolwentek pojawiły się łzy.

W oczach absolwentek pojawiły się łzy.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Było ich ponad 100. Absolwenci trzech klas gimnazjalnych i dwóch ósmych pożegnali się dziś ze swoją szkołą. Zrobili to tanecznie, wokalnie i artystycznie. Nie brakowało wzruszeń.
W Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku odbyła się dziś uroczystość pożegnania ze szkołą jej absolwentów. Po raz ostatni szkołę żegnali uczniowie klas gimnazjalnych. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Bisztynku przeszło tym samym do historii. Po raz pierwszy od wielu lat szkołę żegnali też uczniowie klas ósmych. Łącznie absolwentów było ponad 100.

To do nich skierowane były życzenia składane przez burmistrza Marka Dominiaka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Bisztynku Zbigniewa Drozdowskiego, którego córka również dziś żegnała szkołę, przewodniczącej Rady Rodziców Marleny Grabowskiej oraz pierwszego dyrektora Gimnazjum Publicznego w Bisztynku Tomasza Zwierzchlewskiego.

Ten ostatni również wysłuchał wielu ciepłych słów bo 20 lat temu podjął trud budowania nowego organizmu edukacyjnego. Przypomnijmy, że gimnazjum, po powstaniu mieściło się w trzech szkołach podstawowych a dopiero potem wybudowano nowy budynek. Burmistrz Dominiak dziękował ówczesnym samorządowcom za ten niemały wysiłek finansowy.

Absolwenci zatańczyli poloneza i przygotowali program artystyczny oraz prezentację multimedialną. Po wszystkim opuścili szkołę już na zawsze obiecując sobie spotkania i utrzymywanie koleżeńskich i przyjacielskich więzi.


Dziękowali nauczycielom i pracownikom. Przyznali, że bywali nieznośni i za to przepraszali.

W niejednym oku pojawiła się łza...

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. swój #2750259 | 185.138.*.* 20 cze 2019 22:22

    Szkoda tylko,że dla pierwszego dyrektora gimnazjum p.Tomasza Zwierzchlewskiego zabrakło krzesła. Smutne...

    Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5