Recital chóru Rolika i wystawa fotografii kobiet znamienitych

2019-05-19 08:07:55 (ost. akt: 2019-05-19 08:18:59)

Autor zdjęcia: OKiAL w Bisztynku

Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza 25 maja o g. 19 do dawnego kościoła ewangelickiego w Bisztynku na recital chóru Rolika oraz wystawę fotografii przedstawiających mieszkanki Lidzbarka Warmińskiego i okolic.
Projekt stowarzyszenia kobiet "Miej Marzenia" polegający na pokazaniu, że Lidzbark Warmiński nie jest wyłącznie miastem mężów znamienitych, ale też znamienitych kobiet zakładał wykonanie fotografii kobiet reprezentujących najróżniejsze profesje i pasje. Udało się to zrealizować i tak powstały fotografie 327 kobiet.

Zdjęcia wykonano w różnej stylistyce i w nieprzypadkowych miejscach. Każde miejsce, czy to wewnątrz budynku, czy w przestrzeni miejskiej jest symboliczne dla danej grupy. Fotografowane były nauczycielki szkolne i przedszkolne, biegaczki, artystki-hobbystki, babki zielarki, ekspedientki, kobiety mundurowe, matki dzieci niepełnosprawnych, siostry Katarzynki i Pallotynki, Koło Gospodyń Wiejskich w Babiaku, przedstawicielki mniejszości narodowych, pracownice opieki zdrowotnej i urzędniczki Urzędu Pracy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, maturzystki, miłośniczki sztuk walki, tancerki zespołu Blask-Reaktywacja, tenisistki, fryzjerki, morsy, siatkarki oraz członkinie Stowarzyszenia "Miej Marzenia".

Wystawę tych fotografii będzie można teraz zobaczyć w Bisztynku a uświetni ją występ chóru Rolika, którego próbkę twórczości prezentuje film poniżej.

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5