Planeta Kobiet, czyli show na Dzień Kobiet [FILMY, ZDJĘCIA]

2019-03-09 11:40:00 (ost. akt: 2019-03-09 11:41:04)
Publiczność Planety Kobiet rozbawił kabaret MOPSki.

Publiczność Planety Kobiet rozbawił kabaret MOPSki.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Salwy śmiechu wybuchały na sali ośrodka kultury w Bisztynku podczas występu kabaretu MOPSki. Z okazji Dnia Kobiet na scenie wystąpił Paweł Adamejtis z różnorodnymi piosenkami, mieszkanka Bisztynka Agnieszka Romanowska oraz grupa taneczno-wokalna OKialki.
Paweł Adamejtis pochodzący z Wegorzewa, uczestnik popularnego programu Mam Talent, wystąpił w ośrodku kultury w Bisztynku podczas wydarzenia o nazwie Planeta Kobiet. Zaśpiewa kilkanaście piosenek z repertuaru Franka Sinatry, Czesława Niemena, ale też nowszych kompozycji, jak choćby "Weź nie pytaj" Pawła Domagały.


Ten ostatni utwór zresztą publiczność zgromadzona w sali OKiAL usłyszała raz jeszcze, w wykonaniu Agnieszki Romanowskiej. Ona jednak wykonała jego pastiszową wersję opowiadającą o relacjach matki i dzieci.

Program Planety Kobiet nie był znany do końca. Wiadomo było jedynie, że wystąpi wspomniany już Paweł Adamejtis.

Imprezę rozpoczęły OKialki, czyli pracownice ośrodka kultury. Po występie Pawła Adamejtisa na scenę wkroczył kabaret MOPSki, czyli pracownice i pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bisztynku.

To kabaret założony krótko przed Planetą Kobiet i na tę właśnie imprezę. Nie było łatwo rozpoznać pracowników MOP bo wystąpili w zaskakujących charakteryzacjach i przebraniach. Prezentowali na scenie najpopularniejsze typy mężczyzn. Był więc mężczyzna - ciepłe kluchu, dresiarz, Janusz, pan Ąęcki, ale też nadopiekuńcza mamusia i panna-księżniczka.

Prezentacja tych "męskich typów" wzbudzała salwy śmiechu na sali. Zobaczcie nagranie.


Agnieszka Romanowska zaśpiewała dwa utwory przy akompaniamencie gitary. Jednym z nich była piosenka o Szemkelu - siódmym aniele, przemycającym do nieba osoby, które zgrzeszyły... miłością, która przecież nie może być zła. To utwór z repertuaru zespołu Cisza jak ta. Zaśpiewała też wspominaną już parodię piosenki "Weź nie pytaj" zwaną w Internecie "Hymnem matek".


Finałem był występ OKialek oraz prezentacja wszystkich osób występujących wcześniej na scenie. Publiczność, podczas tegorocznego show z okazji Dnia Kobiet, bawiła się znakomicie.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5