Boski rozwód dziewczyny Misia

2019-03-04 07:43:50 (ost. akt: 2019-03-04 08:17:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W sali ośrodka kultury w Bisztynku w monodramie "Mój boski rozwód" wystąpiła Krystyna Podleska, aktorka znana szerokiej publiczności z roli w kultowym filmie "Miś". Jutro może zobaczyć ją publiczność bartoszycka.
"Mój boski rozwód" to opowieść o perypetiach kobiety zdradzonej przez męża po wielu latach małżeństwa. Kobieta w wieku dojrzałym, w rolę której wcieliła się Krystyna Podleska stara się odzyskać radość życia. Zmaga się ze zmiennymi nastrojami. Raz jest na swego byłego wściekła, by za chwilę cieszyć się z rozstania z nim i znów popadać w czarną rozpacz.

Monodram obfituje w wiele zabawnych sytuacji związanych z próbami ułożenia sobie życia na nowo. To zarówno rozmowy przez "telefon zaufania", z przyjaciółmi, z lekarzami, wizyta w seks shopie, naprędce organizowane randki z dość przypadkowymi mężczyznami, rozmowy z samą sobą, próby zdiagnozowania własnej psychiki.

Publiczność zgromadzona w sali ośrodka kultury co chwilę wybuchała śmiechem a na koniec zgotowała aktorce owację na stojąco. Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie z Krystyną Podleską. Opowiadała o swym życiu. Urodziła się w Londynie ("Nie ma takiego miasta Londyn! Jest Lądek, jest Lądek Zdrój..."). Tam spędziła dzieciństwo i ukończyła szkołę teatralną. Od 20 lat mieszka w Polsce.

Wspominała rolę w kultowym "Misiu" Stanisława Barei i opowiadała o okolicznościach napisania książki "Dziewczyna Misia" przez Klaudię Iwanicką. To wywiad-rzeka ilustrowany wieloma fotografiami. Książkę można było nabyć po spektaklu, oczywiście z autografem aktorki.

[fbpost]https://www.facebook.com/andrzej.grabowski.980/videos/2343161075693978/">

Już jutro (5 marca) Krystynę Podleską można będzie zobaczyć w Bartoszyckim Domu Kultury. Jeśli ktoś się jeszcze nie zdecydował na udział w spektaklu niech szybko zmieni zdanie. My byliśmy i zapewniamy, że warto!

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5