Grają z WOŚP w Bisztynku. W puszkach ponad 10 tys. złotych [ZDJĘCIA, FILMY]

2019-01-13 15:30:04 (ost. akt: 2019-01-14 09:09:28)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Dziś wszędzie w Bisztynku widać serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze kwestowali w miasteczku oraz w Sątopach-Samulewie.
Wolontariusze skupieni w sztabie WOŚP w Bisztynku wyszli na ulice Bisztynka i Sątop już przed g. 9. Niektórzy z nich zachęcali przechodniów do ofiarności grając i śpiewając.


Osiem drużyn rywalizowało w turnieju piłki siatkowej w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Seniorzy oferowali tam gofry za datek do puszki, były ciasta, kiełbaski na gorąco, wyroby związane z WOŚP wykonane w szkole w Sątopach. Był też szybki kurs udzielania pierwszej pomocy.

Z kronikarskiego obowiązku podajemy ostateczne wyniki turnieju siatkarskiego:

1. OSP Bisztynek
2. Zjeść Ciastko
3. Bez Nazwy
4. Nowa Wieś Reszelska
5. MOPS Bisztynek
6. Pozytywni PL
7. SP Sątopy
8. Urząd Miejski w Bisztynku

Odbyły się licytacje, kąpiel morsów i występy grup tanecznych oraz teatru ognia.


Wieczorem poinformowano nas, że sztab w Bisztynku zebrał kwotę 10 076 zł. Wolontariusze będą zbierać datki jeszcze w poniedziałek w poszczególnych zakładach pracy więc podana kwota na pewno ostatecznie się zwiększy.


and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5