Obchody Dnia Misia Pluszowego 2018

2018-12-17 07:36:15(ost. akt: 2018-12-17 07:41:18)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

W tym roku obchody Dnia Misia Pluszowego w Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Bisztynku były bardzo ciekawe. Bibliotekarz szkolny przygotował dla uczniów wiele atrakcji.
Dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których poznały historię związaną z tym świętem. Poza tym pani bibliotekarka czytała uczniom książki, których bohaterem jest jakiś znany Miś, np. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Tomiś, Remiś czy Paddington.

W trakcie tych wizyt uczniowie chętnie grali w następujące planszówki: „Alfabet z Kubusiem Puchatkiem”, „Bingo z Misiem Uszatkiem”, „Wyprawa po miód z Kubusiem Puchatkiem” oraz „Domino z Kung Fu Pandą”. W trakcie spotkania dzieci mogły także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę książek pt. „Czy to jutro, czy to dziś- zawsze jest potrzebny Miś!!!”.

Zajęcia bardzo podobały się wszystkim naszym gościom, którzy chętnie brali w nich udział.

Poza wspomnianymi zajęciami bibliotekarz ogłosił konkurs plastyczny „Miś- bohater literacki”, który skierowany był do uczniów klas I-IV.

Ostatecznie wzięło w nim udział 25 dzieci. Komisja miała dość duży problem z wyborem najładniejszych, bo wszystkie dostarczone prace były, na swój sposób, ciekawe. Oceniano je pod względem estetyki i pomysłowości wykonania w dwóch kategoriach: praca płaska i praca przestrzenna.

W efekcie końcowym komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

1 miejsce
Liwia Zawadzka, Filip Bielawski, Kacper Czarniak, Natalia Żuchowska

2 miejsce
Bartek Szanciło, Weronika Fijałkowska, Nikola Budnik, Szymon Porydzaj

3 miejsce
Daria Stefańska, Michał Borek, Mikołaj Kozłowski, Jakub Drozdowski

Wyróżnienia:
Olek Ledwiński, Roksana Siedlecka, Staś Kudliński, Kacper Dziatłowski, Igor Mickiewicz.

Podsumowanie konkursu odbyło się 12 grudnia w bibliotece. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a pozostali uczestnicy kolorowanki.

Marzena Magdziarz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kolejowa7

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5