Obchody 100 lat niepodległości Polski w Bisztynku

2018-11-11 15:21:21 (ost. akt: 2018-11-11 15:40:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Msza święta za Ojczyznę poprzedzona odśpiewaniem Hymnu Państwowego, przemarsz przez miasteczko, podniesienie flagi państwowej na maszt i występy artystyczne to główne elementy obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się dziś w Bisztynku.
Obchody Święta Niepodległości w Bisztynku rozpoczęła uroczysta Msza święta odprawiona w kościele pw. św. Macieja Apostoła przez ks. kan. Janusza Rybczyńskiego - proboszcza parafii w Bisztynku i ks. Józefa Bacha - proboszcza parafii w Unikowie.

Nabożeństwo poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Stało się to punktualnie o godz. 12.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli przez miasteczko pod Urząd Miejski, gdzie podniesiono flagę państwową na maszt i tu też odśpiewano Hymn Państwowy.

[fbpost]https://www.facebook.com/BartoszyckiGoniec/videos/494754161044204/">

Reszta uroczystości zorganizowana była w ośrodku kultury. Tu historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj przypomniał burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Na scenie z repertuarem patriotycznym wystąpił zespół wokalny dorosłych oraz drużyny harcerzy i zuchów z Sątop-Samulewa, Galin i Bisztynka.

Uroczystość zakończył tort w barwach narodowych podzielony wśród wszystkich uczestników.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5