Wernisaż wystawy fotografii Henryka Ciruta

2018-07-20 17:25:09 (ost. akt: 2018-07-20 17:32:33)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Zapraszamy 18 sierpnia o godz. 17 do Galerii Miejskiej w Bisztynku (nieczynny kościół poewangelicki) na wernisaż wystawy prac fotograficznych "Tryptyk Warmiński" znanego fotografika Henryka Ciruta.
Henryk Cirut jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii i Pedagogiki.

Był sztukatorem w Lubelskim Przedsiębiorstwie Konserwacji Zabytków, redaktorem graficznym „Gazety Olsztyńskiej", jednym z pomysłodawców Olsztyńskiego Informatora Kulturalnego, wieloletnim członkiem zespołu redakcyjnego biuletynów prasowych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, współzałożycielem Fundacji Środowisk Twórczych oraz Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, w którym pełni dziś funkcję sekretarza zarządu.

Przez większość swojego życia zawodowego był pracownikiem Wyższej Szkoły Pedagogicznej, a następnie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Towarzysząca mu całe życie pasja fotografowania rozwinęła się w pełni po przejściu na emeryturę, która otworzyła mu większe przestrzenie czasowe do realizacji projektów artystycznych.

W rozmowach o tym często podkreśla, że pierwsze drzwi do większej prezentacji jego fotografii dał duet twórczy Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, który zaprosił go do roli głównego ilustratora koncertów z cyklu „Cztery Pory Roku”, realizowanych w Olsztyńskim Planetarium.

Zaraz po tym wydarzeniu artysta rozwinął cykl indywidualnych wystaw, który zainaugurował w czerwcu 2015 roku w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W Bisztynku pokaże wystawę "Tryptyk Warmiński" złożoną z fotografii wykonany w ramach cyklów: "Geoformy", Hydroformy, "Dendroformy".

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5