Jednocześnie czytali książki

2018-06-08 11:02:03 (ost. akt: 2018-06-08 13:26:21)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

198 osób czytało dziś jednocześnie książki w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bisztynku. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i mieszkańcy Bisztynka włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję: "Jak nie czytam, jak czytam!".
Akcja: "Jak nie czytam, jak czytam" to ogólnopolska inicjatywa promocji czytelnictwa. Dziś (8 czerwca) punktualnie o g. 10 odbyła się już jej trzecia edycja. 1 czerwca 2017 r. o godz. 10. pobito rekord w czytaniu w jednym momencie. Wtedy książki czytało 459 409 osób z całej Polski.

Tegoroczny wynik nie jest jeszcze znany, bo akcja dopiero co się zakończyła. Wiadomo na razie, że w szkole w Bisztynku jednocześnie czytało 198 osób.

"Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację dla uczniów. (...) W tej akcji najważniejsi są uczniowie. To ich chcemy zachęcić do czytania (...) W końcu to oni manifestują, że czytają więcej, niż dorośli." czytamy na stronach organizatorów akcji.

- Zachęcałam uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli oraz rodziców i mieszkańców Bisztynka do przyniesienia ze sobą ulubionej książki lub książki, którą aktualnie czytamy i wzięcia udziału w akcji. Udział aż tylu uczniów uważam za sukces - mówiła Marzena Magdziarz, nauczyciel-bibliotekarz Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

Akcja w Bisztynku trwała 20 minut. Przed jej rozpoczęciem w sali panował gwar, toczyły się rozmowy. W momencie rozpoczęcia akcji zapadła cisza. Tylko co młodsi uczniowie czytali półgłosem. Zobaczcie film i zdjęcia.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5