„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – policjanci na szkolnym festynie z okazji Dniu Dziecka w Szkole Podstawowej w Bisztynku

2018-05-30 19:14:49 (ost. akt: 2018-05-31 15:54:54)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Dużymi krokami zbliżają się wakacje – czas upragnionego wypoczynku dla dzieci i wzmożonej czujności dla ich opiekunów i rodziców. Już teraz, policjanci spotykają się z dziećmi i ich opiekunami, aby przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, przypominając zwłaszcza o bezpieczeństwie nad wodą, gdzie o wypadek bardzo łatwo.
Dzisiaj (30 maja) na szkolnym festynie w Bisztynku gościli policjanci. Festyn zorganizowano w szkle podstawowej z okazji Dnia Dziecka. Dzielnicowi z Bisztynka i oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, wykorzystując tę wspaniałą okoliczność i możliwość spotkania z tak liczną grupą dzieci, rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących, upragnionych wakacji.

Bezpieczeństwo nad wodą było tematem przewodnim spotkania, bo tajemnicą nie jest, że w tak upalne dni jak dzisiaj najprzyjemniej wypoczywa się nad jeziorem, rzeką, czy też chłodząc się w przydomowym basenie.

Policjanci przypominali, że nawet najmniejszy zbiornik wodny może okazać się śmiertelną pułapką jeśli nie korzysta się z niego w sposób odpowiedzialny.

Funkcjonariusze na spotkanie przywieźli upominki i zorganizowali konkurs. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące bezpieczeństwa, tego nad wodą, ale i z zakresu ruchu drogowego, mógł wybrać sobie upominek, a w śród nich były piłki plażowe, paski odblaskowe, długopisy, skakanki i wiele innych gadżetów.

mł. asp. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” #2511331 | 188.146.*.* 1 cze 2018 12:11

    wyjątkowo głupawa agitka, młodych "kręci" zupełnie co innego i mają " z tyłu" takie imprezy...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5