Mieszkanka Olsztyna straciła w Wozławkach swoje prawo jazdy

2018-05-07 13:58:12 (ost. akt: 2018-05-07 14:02:14)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Nie wszyscy kierujący biorą do siebie zaostrzone przepisy i mimo perspektywy 3 miesięcy bez prawa jazdy, rażąco przekraczają prędkość w miejscach oznaczonych białą tablicą informującą, że prędkość, z jaką można tam jechać to maksymalnie 50 km/h.
W poniedziałek 7 maja 2018 r. policjanci z bartoszyckiego referatu ruchu drogowego, pełniąc służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator, zmierzyli prędkość Opla Corsy, które pędziło przez miejscowość Wozławki z prędkością 102 km/h.

20–letnia kobieta została ukarana 400-złotowym mandatem za przekroczenie prędkości, 
a jej konto zasiliło 10 punktów karych. Prawo jazdy mieszkanki Olsztyna, które miała zaledwie 2,5 roku, zostało zatrzymane przez policjantów i trafi do starosty, który je wydał, aby formalnie zatrzymał dokument na 3 miesiące.

Jeżeli osoba, która ma zabrany dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, zostanie złapana za kierownicą, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostaje do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zadawania egzaminu.

Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości 
o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, obowiązują od maja 2015 roku.

Marta Kabelis
KPP bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5