Zagrają dla Marcina w III Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej "Gramy dla życia"

2018-02-27 07:02:00 (ost. akt: 2018-02-27 07:12:00)
W sali gimnastycznej szkoły w Bisztynku, 3 i 4 marca grać będą zespoły piłki halowej. Turniej organizowany jest po to, aby wspomóc rehabilitację Marcina, który w 2016 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu i po około roku wybudził się ze śpiączki. Cały dochód z turnieju przeznaczony będzie na jego rehabilitację.
III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Gramy dla życia" organizowany jest przez Stowarzyszenie "Przestrzeń" oraz Stowarzyszenie "Przerębel" by po raz kolejny pomóc potrzebującej osobie.

W tym roku pomagamy Marcinowi Zadroga - osiemnastolatkowi, który pod koniec 2016 roku wracając ze szkoły do domu został potrącony przez samochód.

Marcin zapadł w śpiączkę, z której wybudził się po prawie roku. Obecnie cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy i potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by powrócić do sprawności. Pragniemy wspomóc go w walce i podczas turnieju zbierać środki na kolejne zajęcia rehabilitacyjne.

Wolontariusze pomogli zadbać o to aby wszystko było jak trzeba, dzięki czemu na tegorocznej edycji nie zabraknie takich rzeczy jak grill, licytacje oraz kiermasz ciast, które zostaną upieczone przez mieszkańców gminy Bisztynek.

Turniej to okazja do pomocy nie tylko Marcinowi. Razem z fundacją DKMS organizujemy podczas turnieju Dzień Dawcy Szpiku. Będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kości. To nic nie boli! Wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka, wypełnić formularz i.. czekać. Może to właśnie ktoś z Was uratuje życie osobie chorej na białaczkę.

Zapraszamy wszystkich 3 i 4 marca do Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku. Zaczynamy już o g. 10. Do zobaczenia!

Organizatorzy

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5