Morsy z Bisztynka kąpały się w Bałtyku podczas XV. Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie.

2018-02-11 15:54:50(ost. akt: 2018-02-11 16:16:04)

Autor zdjęcia: Klub Morsów "Przerębel" w Bisztynku

Morsy z Bisztynka uczestniczą w zlotach morsów w Mielnie od 2005 roku. Nie mogło ich zabraknąć i w tym roku. Dziś w południe ośmioro z nich wykąpało się w Bałtyku. Do morza weszło jednocześnie 3212 osób z kraju i zza granicy.
Ośmioro miłośników zimowych, lodowatych kąpieli z Klubu Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w Bisztynku wzięło dziś (11 lutego) udział w kąpieli w otwartym Bałtyku w Mielnie.Odbywał się tam XV. Międzynarodowy Zlot Morsów.

Morsy z Bisztynka są tam co roku, od II. zlotu, który odbył się w 2005 roku.

- W dzisiejszej kąpieli w morzu wzięło udział 3212 osób - informuje nas prezes klubu Agnieszka Romanowska.

Wczoraj, przed tradycyjnym balem w Mielnie odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom klubów certyfikatów poświadczających udział w pobiciu rekordu Guinessa w jednoczesnej kąpieli morsów. Bicie rekordu odbywało się 13 grudnia 2015 roku.

Certyfikat odebrała Agnieszka Romanowska. Niestety, przy okazji okazało się, że bartoszycki klub "Polar" certyfikatu nie otrzymał, gdyż nie zostały spełnione warunki jakie postawił wówczas organizator.

Zobaczcie zdjęcia z udziału morsów z Bisztynka w zlocie w Mielnie.

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5