Policjantka i bankowiec spotkały się z seniorami. Tematem było bezpieczeństwo

2017-12-07 14:06:19 (ost. akt: 2017-12-07 19:51:36)
Policjanta z bankowcem spotkały się w domu Kultury 
z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tematem były różne metody oszustw. Rozmawiano również 
o tym, że warto nosić odblaski i o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanta i przedstawicielką jednego z banków kolejny już raz rozmawiały 
z seniorami, przedstawiając najczęstsze metody i techniki stosowane przez oszustów.

Mikołajowe spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, bo seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędzali czas, kolędując przy wspólnym stole. Jak powiedzieli uczestnicy, zawsze jest dobry czas,
 aby rozmawiać o bezpieczeństwie, a już przed świętami, gdy głowa zajęta myślami o przygotowaniach, szczególnie.

Pomimo tego, że świadomość społeczeństwa o oszustwach metodami na „policjanta" czy „wnuczka” stopniowo rośnie, nadal istnieją osoby, które ulegają emocjom, czy presji wywieranej przez przestępcę i dając się oszukać, tracąc oszczędności życia.

Policjantka przypominała więc, że policjanci NIGDY nie proszą o pieniądze i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Najprościej ustrzec się przed tego typu oszustem kończąc rozmowę w momencie, gdy rozmówca powie, że jest policjantem, czy innym funkcjonariuszem i poprosi o pieniądze.

Przy okazji spotkania rozmawiano również o znakomitym narzędziu — Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy może zadbać o bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Z racji przypadającej tego dnia inauguracji akcji „Dzień Odblasków 2017”, każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową. Ufundowali je starosta powiatu bartoszyckiego oraz jeden z banków.

Policjantka, zachęcając do noszenia odblasków, poinformowała, że pieszy, mający odblask, widoczny jest z odległości 150-200 metrów. Odległość ta daje kierowcy czas na odpowiednią reakcję 
i uniknięcie potrącenia pieszego, który w zderzeniu z autem jest zawsze na straconej pozycji.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5