Z archiwum VHS. Mecze Reduty, Cresovii, Zrywu Jedwabno i GLKS Jonkowo z lat 1996-1998

2017-11-17 19:06:59 (ost. akt: 2017-11-17 19:57:49)
Kadr z filmu. W czarno-czerwono-żółtej bluzie ówczesny piłkarz Reduty a dziś burmistrz Bisztynka Marek Domniak. Po prawej stronie nieżyjący już opiekun stadionu, ś. p. Adam Sielczak.

Kadr z filmu. W czarno-czerwono-żółtej bluzie ówczesny piłkarz Reduty a dziś burmistrz Bisztynka Marek Domniak. Po prawej stronie nieżyjący już opiekun stadionu, ś. p. Adam Sielczak.

Autor zdjęcia: Jarosław Dąbrowski

Archiwalne nagrania z meczów Reduty zainteresowały wczoraj kibiców i naszych czytelników. Dlatego publikujemy kolejne. Tym razem z Cresovią Górowo Iławeckie, GLKS Jonkowo oraz Zrywem Jedwabno.

Okazało się, że ta publikacja zyskała spore zainteresowanie i napływ wielu próśb o więcej takich materiałów.

W związku z tym publikujemy dziś wszystkie dostępne nam materiały jakie do tej pory udało nam się zdobyć i przekształcić w pliki cyfrowe. Autorem wszystkich nagrań jest pan Jarosław Dąbrowski.

Filmy publikujemy w kolejności chronologicznej. Na początek mecz w Bisztynku ówczesnej Reduty Remy II Bisztynek z Cresovią Górowo Iławeckie. Mecz odbył się 8 czerwca 1997 roku w klasie A rozgrywek piłkarskich. Zakończył się wynikiem 2:2.

Pod koniec filmu są "dograne" niektóre, kontrowersyjne sytuacje z meczu Cresovia vs Reduta z 10 października 1996 roku w Górowie Iławeckim (wynik 3:3) Po meczu w Górowie Iławeckim doszło do konfliktu między kibicami obu drużyn w związku z czym mecz rewanżowy w Bisztynku był meczem podwyższonego ryzyka i odbył się w asyście dość licznych pododdziałów policji.


Kolejne (poniżej) nagranie to pełna relacja z meczu Reduty Remy II Bisztynek z GLKS Jonkowo, który zdecydował o awansie Reduty do ligi okręgowej. Został rozegrany 22 czerwca 1997 r. a zakończył się zwycięstwem gospodarzy 9:1 (6:1). Po meczu rozpoczęła się feta piłkarzy i kibiców utrwalona na filmie.


Wspomniana wyżej feta i ogromna radość kibiców Reduty Bisztynek stanowi początek kolejnego nagrania. Ten fragment filmu jest szczególnie cenny, bo pokazuje z bliska piłkarzy (m,in. Marka Dominiaka - dzisiejszego burmistrza Bisztynka) i ówczesnych działaczy m.in. nieżyjących już: Jana Kozonia, opiekuna stadionu Adama Sielczaka.

Zauważyć tam można ówczesnego prezesa Reduty Mariana Dąbrowskiego, który był bardzo wysoko podrzucany przez piłkarzy.

Kolejna część tego nagrania to mecz Reduty ze Zrywem Jedwabno, który został rozegrany w Bisztynku 11 kwietnia 1998 roku i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0.


Życzymy przyjemnego oglądania i wspominania.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Emka #2376747 | 94.254.*.* 17 lis 2017 23:01

    A może udałoby sie pozyskać i "obrobić" takie perełki innych drużyn z powiatu? Podejrzewam że są jeszcze osoby, które posiadają w swoich zbiorach podobne nagrania.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5