Czwarty rok działalności rozpoczęli wernisażem wystawy malarstwa

2017-10-15 08:53:40(ost. akt: 2017-10-15 19:02:01)

Autor zdjęcia: Krystyna Kosmala/OKiAL w Bisztynku

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku zainaugurowali czwarty rok wszechstronnej działalności. Uroczystą inaugurację poprzedziło otwarcie wystawy malarstwa pod tytułem "Zmienność" w Galerii Miejskiej.
Zanim w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zabrzmiało głośne "Gaudeamus" studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oglądali wystawę malarstwa pod tytułem "Zmienność" zaaranżowaną w kościele poewangelickim w Bisztynku, czyli w Galerii miejskiej.

Prace wystawiły wspólnie trzy artystki: Karolina Jarosławska, Klaudia KA i Liliana Chwistek. Artystki w swych obrazach pokazały zmienność przyrody i zastanawiały się m.in. czy wszystkie zjawiska przyrody są możliwe do przewidzenia?

Sylwetki artystek i ich obrazu prezentowała dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku Wioletta Jaskólska.

Poza studentami UTW w wernisażu uczestniczyli mieszkańcy Bisztynka i okolic.

Następnie w sali ośrodka odbyła się uroczysta inauguracja czwartego już w historii bisztyneckiego UTW roku akademickiego.

Wioletta Jaskólska opowiadała zebranym o dotychczasowej działalności uniwersytetu. To nie tylko wykłady prowadzone przez specjalistów i pasjonatów ale też spotkania w pracowniach ośrodka kultury, wspólne zajęcia rękodzielnicze, kulinarne, wycieczki, koło teatralne.

Gratulacje i życzenia studentom-seniorom złożył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. mówił dużo o szacunku należnym osobom w wieku dojrzałym. Wręczył bukiet kwiatów starościnie UTW Jadwidze Lenart.

Na scenie wystąpiły panie z miasta partnerskiego Bisztynka - Zelenogradska. Prezentowały poetyckie, romantyczne pieśni wykonawców rosyjskich i polskich (m.in. Anny German i Maryli Rodowicz).


Studenci mogli się też zabawić w fotobudce i wykonać sobie pamiątkowe, śmieszne zdjęcia z czego wielu skorzystało.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5