Księżnieńskie Fotodzieciaki pokazały swoje zdjęcia

2017-10-14 19:37:40(ost. akt: 2017-10-15 08:18:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pięcioro dzieci z Księżna wystawiło dziś w świetlicy swoje fotografie wykonane we wsi lub jej okolicach. Księżnieńskie Fotodzieciaki zachwyciły publiczność sposobem patrzenia na otaczających ich świat.
W wiejskiej świetlicy w Księżnie odbył się dziś wernisaż prac fotografii wykonanych przez dzieci z tej wsi.

Marcelina Zając (lat 10), Wiktoria Krupa (lat 12), Martyna Zając (lat 14), Jakub Olszewski (lat 10) i Kacper Zera (lat 10) pod okiem Tomasza Siedlanowskiego poznawali tajniki fotografii przez około 1,5 roku.

- Pomysł na zorganizowanie takich zajęć pojawił się dwa lata temu. Od półtora roku co tydzień spotykaliśmy się na fotograficznych czwartkach, fotograficznych piątkach, fotograficznych środach. Początkowo był to pomysł dydaktyczny w którym uczestniczyło nawet 14. dzieci. Do końca dotrwała ta piątka - mówił Tomasz Siedlanowski.

- Gdy zobaczyłem zdjęcia, które wykonały nasze fotodzieciaki zrozumiałem, że z projektu dydaktycznego przerodził się on w projekt artystyczny - dodał.

Opowiadał, że podstawową trudnością w realizacji pomysłu był brak sprzętu fotograficznego.

- Sprzęt ten został ofiarowany przez znajomych z Facebooka i jest to jeden z przykładów tego, że może on służyć do rzeczy dobrych, do pomocy - mówił Siedlanowski.

W czasie wernisażu przedstawiał każdego z młodych autorów zdjęć, mówił o ich charakterach, zaangażowaniu (mniejszym lub większym) oraz o wyjątkowości zdjęć wybranych na wystawę.

Na wystawę wybrano zdjęcia krajobrazów, starej wiejskiej architektury, martwe natury, zdjęcia abstrakcyjne, zdjęcia zwierząt, kwiatów i maszyn rolniczych.

Przedsięwzięciu patronowała sołtys Księżna Barbara Gudrian - Siedlanowska.

- Nigdy nie miałam wątpliwości, że mieszkamy w przepięknej okolicy. Szukajcie zawsze piękna i cieszcie się nim - mówiła pani sołtys do zebranych w świetlicy dzieci, ich rodziców i mieszkańców Księżna oraz gości.

Wystawę można nadal oglądać w wiejskiej świetlicy w Księżnie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5