Sportretowała seniorki. Zobacz wystawę

2017-08-24 09:04:50(ost. akt: 2017-08-24 09:15:20)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kamila Zawadzka, artystka z Bisztynka sportretowała 15 seniorek. Wystawę jej prac, zatytułowaną "Srebrna nić" można oglądać do 15 września w Centrum informacji Turystycznej w Bisztynku.
W Centrum informacji Turystycznej w Bisztynku od 23 sierpnia do 15 września w godz. 9 - 17 można oglądać wystawę portretów seniorek z Bisztynka, które narysowała Kamila Zawadzka.

- Musiałam bardzo długo przekonywać panie do wyrażenia zgody na ich sportretowanie - mówi Kamila Zawadzka. - Teraz, gdy już obejrzały swoje portrety są zadowolone - dodaje.

- Bohaterkami wystawy jest 15 seniorek z Bisztynka. Dzięki ich odwadze powstały portrety ołówkowe ukazujące piękno kobiety w jej jesieni życia. Srebrna nić to nie tylko grafitowa kreska na białej kartce, zmarszczka na twarzy, czy siwy włos, ale szlachetność, blask i piękno, które zdobywa się tylko z wiekiem - mówi Kamila Zawadzka.

Wystawę odwiedziliśmy w dniu jej otwarcia. Na portretach zobaczyliśmy osoby nam znane i niezwykle aktywne. Zachęcamy do odwiedzin.

Po zakończeniu wystawy portrety będą przekazane w prezencie paniom, które są na nich przedstawione a Kamila Zawadzka ma już pomysł na kolejną wystawę. Nie zdradzimy jaką.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dawna bisztynianka #2314410 | 81.190.*.* 26 sie 2017 00:54

    Najpiękniejszy portret jest mojej cioci Ani

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5