Camera obscura, cyjanotypia. Warsztaty fotograficzne dla dzieci i rodziców

2017-06-26 07:28:37 (ost. akt: 2017-06-26 07:37:04)

Autor zdjęcia: OKiAL w Bisztynku

Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza na wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i ich rodziców. Odbędą się 26 lipca od godz. 14. Będzie okazja wykonać zdjęcie tradycyjną techniką za pomocą ... pudełka po butach.
Zapraszamy na warsztaty fotograficzne przeznaczone dla dzieci lub rodziców z dziećmi. Będą to bardzo ciekawe ale i proste formy prezentujące świat fotografii.

Warsztaty odbędą w ramach zajęć wakacyjnych w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Poprowadzi je Zosia Puszcz - artysta fotografik.

opis :
camera obscura

Uczestnikom warsztatów zaprezentowana zostanie zasada działania camery obscury. (Camera obscura (łac. ciemna komnata) – prosty przyrząd optyczny pozwalający uzyskać rzeczywisty obraz. Pierwowzór aparatu fotograficznego.)

Każdy z uczestników samodzielnie wykona aparat z pudełka po butach a następnie wykona nim zdjęcie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają jedną z najstarszych technik fotograficznych wykorzystującą światłoczułość soli żelaza. Na przykładzie cyjanotypii, zaprezentujemy wybrane zagadnienia z historii fotografii oraz podstawowe zasady posługiwania się tradycyjnymi technikami.

Podczas zajęć stworzymy możliwość samodzielnego wykonania prac w technice cyjanotypii, np. kompozycje kwiatowe czy odbitki własnoręcznie wykonanych szablonów (kolaży). Przejmującą materialność stworzonych dzieł uzyskamy bez cyfrowych ingerencji.

okial

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5