Sątopy: Zdobyli pierwsze prawo jazdy

2017-06-22 07:12:05(ost. akt: 2017-06-22 07:22:17)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Sątopach

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sątopach właśnie zdali egzamin na kartę rowerową, czyli swoje pierwsze prawo jazdy. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Przy okazji przypominamy kilka zasad bezpieczeństwa.
Tuż po długim weekendzie, 19 czerwca uczniowie klasy 4 przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Oprócz nauczyciela zajęć technicznych w komisji egzaminacyjnej był również dzielnicowy - Kamil Kuzia.

Uczniowie kilka dni wcześniej pisali test, który sprawdzał ich wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych czy zachowania się na skrzyżowaniach. Nie zabrakło również pytań z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy, którzy miel ochotę przystąpić do egzaminu zdali go i już niebawem otrzymają swoje pierwsze w życiu prawo jazdy. 

Drodzy uczniowie - rowerzyści, rodzice. Przypominam, że dziecko do 10 roku życia może poruszać się rowerem tylko i wyłącznie w obecności osoby pełnoletniej.

Na rowerze można przewozić inną osobę tylko i wyłącznie po ukończeniu 17 lat przez kierującego rowerem.

Użytkownicy rowerów! Pamiętajmy o sprawdzaniu obowiązkowego wyposażenia tych jednośladów. Zgodnie z kodeksem drogowym, każdy rower powinien mieć przynajmniej jeden sprawny hamulec, dzwonek oraz światło barwy białej z przodu, a czerwonej z tyłu.

Zachęcam do zadbania o swoją głowę i zaopatrzenie się w kask ochronny, który należy używać podczas jazdy. Może on w razie upadku ochronić głowę przez urazem.

Nie zapominajmy też o kamizelkach odblaskowych. Wszystko po to aby dbać o własne bezpieczeństwo.

I jeszcze jedno - młodzi kierowcy rowerów! Kartę rowerową należy mieć zawsze przy sobie podczas jazdy tym pojazdem. Zdobyliście ją po to, by jej używać, chwalić się nią a nie po to by leżała w szufladzie.

Szerokiej drogi!

Agnieszka Koziatek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obowiązkowe są jeszcze #2270680 | 178.235.*.* 22 cze 2017 07:57

    odblaski. Od 1997 roku jest Prawo o Ruchu Drogowym, a nie kodeks drogowy...

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5