Rowerzyści ruszyli na szlaki. Wycieczka z Bisztynka do Galin

2017-05-21 10:00:00(ost. akt: 2017-05-22 08:52:37)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rowerzyści z Bisztynka pokonali ponad 30-kilometrową trasę z do Galin i z powrotem. Tak rozpoczęli tegoroczny, opóźniony ze względu na pogodę, sezon rowerowy.
Grupa 23. rowerzystek i rowerzystów pokonała wczoraj (20 maja) ponad 30-kilometrową trasę wiodącą z Bisztynka przez Paluzy i Bajdyty, Króle i Gromki do Galin. Do Bisztynka grupa wróciła przez Wozławki.

Była to pierwsza wycieczka sezonu rowerowego 2017 w ramach inicjatywy "rOwerOwa gmina Bisztynek" do której dołączył lokalny operator telewizji kablowej prowadzący z kolei akcję "Cudze chwalicie - swoje poznacie".

Rowerzyści otrzymali kamizelki odblaskowe, mieli zapewnione napoje izotoniczne, kiełbaski i ognisko w Galinach na wiejskim placu rekreacyjnym oraz otrzymali upominki.

Trasa wiodła wśród wyjątkowo pięknych w maju krajobrazów Warmii a następnie Barcji. Przy potężnym dębie zasadzonym na granicy tych krain rowerzyści wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

W części trasa wycieczki obejmowała szlak Green Velo. Tu z nieskrywaną radością uczestnicy przyjęli fakt rozpoczęcia remontu drogi Galiny - Maszewy. Niestety pokonanie wcześniejszego odcinka Bajdyty - Gromki jest doświadczeniem niezbyt przyjemnym, nie tylko dla rowerzystów.

W czasie przerwy w podróżowaniu nagrodę za udział w wycieczce otrzymał jej najmłodszy uczestnik - 5-letni Wojtek, który nieco później... zasnął w czasie jazdy w specjalnym siedzeniu na rowerze swojej mamy.

W Bisztynku, po powrocie rowerzyści zostali przywitani ciastem ofiarowanym przez jedną z mieszkanek.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5