Ubrali drzewa, aby ubarwić miasto

2017-04-13 10:14:50 (ost. akt: 2017-04-13 10:24:13)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Dwa drzewa rosnące przy nieczynnym kościele poewangelickim w Bisztynku przybrały wczoraj nowe barwy. Zostały... ubrane materiałami wydzierganymi przez wolontariuszki w okresie zimy.
Z inicjatywy dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej już od kilku miesięcy trwały działania zmierzająca do... ubrania kilku drzew w miasteczku.

Trwało to długo, przez zimowe miesiące, bo trzeba było wydziergać całe płachty różnokolorowej dzianiny, aby wystarczyło ich na ubranie drzew.

- Nasza akcja ubarwiania Bisztynka przyniosła wczoraj (12 kwietnia) efekty. Możecie państwo obserwować już jak kolorowo zrobiło się wokół miejsca, gdzie odbywają się wernisaże i koncerty, czyli przy kościele poewangelickim - mówi Wioletta Jaskólska.

Do udziału w akcji ubarwiania Bisztynka zaprosiliśmy panie
z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku i panie z Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku oraz harcerzy. Udało nam się ubrać dwa drzewa. Mamy w planie ubranie jeszcze dwóch drzew. Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszej akcji - mówi dyrektorka OKiAL.

Obserwowaliśmy wczoraj, przez kilkanaście minut jak na kolorowe drzewa reagują kierowcy. Okazuje się, że kolorowe pnie drzew dość znacznie... zmniejszają prędkość pojazdów na drodze krajowej 57 przy której są ubrane drzewa. Kierowcy i pasażerowie przyglądają się "tym dziwnym pniom" a wielu wykonuje zdjęcia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyniak #2222774 | 195.136.*.* 13 kwi 2017 15:47

    haha ;D nic w tym ładnego. A może niech jeszcze trawę na zielono pomalują, chodniki obiją pianką żeby się nie poobijać jak się ktoś przewróci, drogi w miasteczku zamknął dla ruchu kołowego żeby nie doszło do wypadku, a budynki niech oblepią piernikami, będzie bajeczne miasteczko ;D

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5