Troksy. Deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie podczas pikniku

2016-07-31 06:54:25 (ost. akt: 2016-07-31 07:11:22)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Troksach odbył się piknik sołecki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W zabawie nie przeszkodziła nawet burza jaka przeszła nad wsią.
Burza i deszcz pokrzyżowały nieco szyki mieszkańcom sołectwa Troksy, którzy wczoraj (30 lipca) bawili się podczas dorocznego pikniku sołeckiego. Na szczęście deszcz padał krótko i nie trzeba było zabawy przenosić do świetlicy.

Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami dla najmłodszych mieszkańców Dzieci rywalizowały w biegu z jajkiem trzymanym na łyżce, wyciąganiu ustami jabłka z wody, przeciąganiu liny (dziewczęta pokonały chłopców), biegu w workach i kręceniu hula hop.

Przygotowano loterię fantową w której każdy los był wygrany, gospodynie upiekły pyszne ciasta. Można było też posilić się daniami z grilla. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka disco polo.

Przy okazji zauważyliśmy jak Troksy zmieniły swój wizerunek. Skwer na rozstajach dróg we wsi, kiedyś zarośnięty i zaniedbany teraz jest chlubą mieszkańców. Ustawiono tam rzeźby i urządzono rabaty kwiatowe.

Nad sprawnym przebiegiem pikniku czuwali sołtys Jan Jadeszko i radna Teresa Czamlet.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5