Wystawiły sztukę o Diabelskim Kamieniu i tańczyły w warmińskich strojach

2016-06-23 13:12:36 (ost. akt: 2016-06-23 13:40:52)

Autor zdjęcia: archiwum OKiAL w Bisztynku

Niezwykle barwne wydarzenie odbyło się wczoraj (22 czerwca) w parku w Bisztynku. W strojach warmińskich występowali młodzi aktorzy i tancerze. Prezentowali warmińskie tańce oraz spektakl "Legenda o Diabelskim Kamieniu". Potem była uczta.
W parku przy Urzędzie Miejskim w Bisztynku odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w partnerstwie z Przedszkolem Samorządowym, Szkołą Podstawową i Ośrodkiem Kultury i Aktywności Lokalnej.

Przez pięć minionych miesięcy grupa 4-latków i uczniowie klas II poznawali historię, tradycję, szeroko rozumianą kulturę swojego regionu, czyli Warmii, ze szczególnym uwzględnieniem legendy o Kamieniu Diabelskim.

W środę (22 czerwca) przed licznie zgromadzoną publicznością: przedstawicielami władz samorządowych, przedszkolakami, uczniami szkół, pensjonariuszkami Domu Pomocy Społecznej oraz mieszkańcami miasta i gminy, dzieci biorące udział w projekcie zaprezentowały nabyte umiejętności.

Młodzi artyści promowali wydany przez siebie komiks związany z legendarnym kamieniem a przedszkolaki wystawiły sztukę teatralną o bisztyneckim szewcu, który na kuma poprosił diabła.

Spektakl był kilkakrotnie przerywany gromkimi brawami.


Dzieci z grupy tanecznej, które ćwiczyły przez cztery miesiące pod wprawnym okiem Pawła Sadowskiego - lidera zespołu „Perły Warmii” - pokazały tradycyjne tańce i zabawy ludowe.

Dzieciaki pokazały się w przepięknych, uszytych własnoręcznie przez panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, strojach warmińskich.

Imprezę zakończyła uczta warmińska przy suto zastawionych stołach na których nie brakowało: pierogów, fraszynek, kanapek z pasztetem grzybowo-mięsnym i ciast.

Projekt był realizowany w ramach programu „Na dobry początek” z dofinansowania otrzymanego z Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Joanna Drozdowska/OKiAL w Bisztynku


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5