Artur Rosiński mistrzem województwa w pchnięciu kulą

2016-06-03 09:03:15(ost. akt: 2016-06-03 09:12:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Madanecki

Lekkoatleci z gimnazjum w Bisztynka z zawodów lekkoatletycznych w Pasłęku wrócili ze złotym i brązowym medalami, kolejno w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Zajęli też 2 IV miejsca w konkurencjach biegowych.
Ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne szkolnych zawodników, czyli Indywidualne Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego odbyły się 30 maja w Pasłęku.

Mistrzem województwa w pchnięciu kulą został uczeń gimnazjum w Bisztynku Artur Rosiński. Uzyskał wynik 12,38 m. Brąz wywalczył, w rzucie oszczepem, Dawid Jakubiak. Uzyskał odległość 35,31 m.

Bardzo dobrze w biegu na 100 m. zaprezentowała się Julia Augustyniak, która w biegu eliminacyjnym uzyskała czas 13,21 s. poprawiając swój rekord życiowy (13,88 s.) i poprawiając rekord gimnazjum z 2007 r. należący do Martyny Siniuk (13,36 s.)

W finale A Julia przybiegł minimalnie tuż za podium, na IV miejscu.

IV miejsce zdobył także Kamil Misior w biegu na 1000 m. z czasem 3:07,06 s.