Rowerzyści rozpoczęli sezon wycieczek

2016-04-02 18:15:03(ost. akt: 2016-04-05 06:50:51)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rowerzyści skupieni w grupie "rOwerOwa gmin Bisztynek" rozpoczęli dziś kolejny sezon wycieczek krajoznawczych. Inauguracja nie obyła się bez niespodzianek. Pękały dętki i odkręcały się śruby, ale plan zwiedzenia kościoła w Grzędzie został zrealizowany.
Nieformalna grupa miłośników wycieczek rowerowych "rOwerOwa gmina Bisztynek" rozpoczęła tegoroczny sezon na trasie mierzącej 24,17 km, z Bisztynka do Grzędy i przez Wojkowo, Sątopy-Samulewo, Sątopy do Bisztynka. Tą trasę pokonało dziś 10 osób.

Wycieczka nie obyła się bez przygód. W jednym z rowerów odkręciły się śrubki trzymające kosz a w dwóch kolejnych przebiły się dętki. Tylko zapobiegliwość Piotra Rakowskiego pozwoliła na wykonanie napraw, oraz wymiany i łatania dętek. Piotr miał części zamienne, łatki, klucze i jako jedyny - pompkę do wszelkiego rodzaju zaworków.

Celem dzisiejszej podróży był kościół w Grzędzie. To kościół, który został poddany pracom konserwatorskim po pożarze jakiemu uległ w 2014 roku.

Ks. Wojciech Puszcz, proboszcz parafii w Grzędzie oprowadził nas po kościele p.w. św. Mikołaja. Opowiadał o pożarze i jego samostłumieniu. Opowiadał też o żmudnych i kosztownych pracach konserwatorskich po tym pożarze. Do tej pory oczyszczono ok. 1/3 powierzchni sufitu i ścian. Różnica widoczna na zdjęciach to nie jest gra świateł. Część oczyszczona wyraźnie odróżnia się od tej jeszcze zasmolonej.


Uczestnicy wycieczki w znakomitych humorach pokonali trasę i umówili się na jutro, na kolejną wycieczkę.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania #1967811 | 178.36.*.* 3 kwi 2016 21:24

    Ogromne brawa dla rowerzystòw!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5