Grali dla chorej Nikoli. Turniej wygrał zespół For Fun

2016-02-21 18:37:06 (ost. akt: 2016-02-21 20:31:41)
Nikola wręcza puchar kapitanowi zespołu For Fun, kory zwyciężył w turnieju.

Nikola wręcza puchar kapitanowi zespołu For Fun, kory zwyciężył w turnieju.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zespół For Fun zwyciężył w I Charytatywnym Turnieju "Gramy dla życia" w Bisztynku. Turniej zorganizowano, aby pomóc zw walce z chorobą 2-letniej nikoli. Nikola wręczała osobiście puchary zwycięskim drużynom.
Zakończył się I Charytatywny Turniej "Gramy o życie" zorganizowany w Bisztynku przez stowarzyszenie "Przestrzeń" pod patronatem burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka.

Wzięło w nim udział 16 drużyn z Bisztynka i okolic oraz okolicznych miast. Turniej miał na celu nie tylko rywalizację sportową, w halowej pice nożnej, ale też cel charytatywny. Uczestnicy turnieju, kibice, publiczność, wolontariuszy zbierali datki na leczenie 2-letniej Nikoli Rybickiej mieszkającej w gminie Kolno.

Nikola pojawiła się na turnieju. Grała w piłkę. Cieszyła się z gry i zupełnie nie wyglądała na chore dziecko. Gdyby nie widoczna na jej klatce piersiowej blizna pooperacyjna.

Nikolę czeka operacja jaj serca. musi być przeprowadzona w Niemczech. Jej koszt to 160 tys. złotych. Rodzice Nikoli mówili nam, że obecnie mają zebrane około 40 tys. złotych. Trzeba się spieszyć, bo operacja musi odbyć się w I połowie bieżącego roku. Rodzice mają nadzieję a nawet są pewni, że dzięki ludziom dobrej woli uda im się zebrać potrzebną kwotę.

Nikola wystąpiła na zakończenie turnieju. Wręczała puchary przedstawicielom zespołów, które grały w rozgrywkach.

Podczas całego turnieju można było kupować losy loterii, kupić gadżety, ciasto, kawę czy herbatę. Całkowity dochód z turnieju przeznaczony jest dla Nikoli. Publiczność ofiarowała zarówno drobne kwoty, ale np. jeden z tortów w licytacji uzyskał cenę 300 złotych. Kupiła go drużyna Instal-Tab Wojtex. Drugi z tortów dziś został sprzedany za 70 złotych. Licytowano też książki z autografami autorów.

Podliczanie pieniędzy jeszcze trwa. Tuż po zakończeniu turnieju Eliza Głód, jedna z organizatorek turnieju, mówiła nam, że będzie to,szacunkowo kwota około 3 tys. złotych.
Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aT #1937073 | 178.43.*.* 21 lut 2016 20:31

    Brawo Bisztynek :-)

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5