Przedszkolaki poznają warmińskie zwyczaje bożonarodzeniowe

2015-12-11 16:22:44 (ost. akt: 2015-12-11 16:25:26)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

Jak wyglądał tradycyjny wieniec adwentowy ? Jakie ciasteczka piekły warmińskie gospodynie? Kim był Szemel? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku, które odwiedziły bibliotekę szkolną SP Bisztynek. BIbliotekarka zaproponowała im udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych.
9 grudnia bibliotekę szkolną SP Bisztynek odwiedziła grupa przedszkolaków wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Komstą.

Wizyta dzieci związana była ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Bibliotekarka Marzena Magdziarz, opowiadała im o tradycjach adwentowych i świątecznych, jakie istniały na terenach dawnej Warmii.

Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądał tradycyjny wieniec adwentowy i gdzie był umieszczany, jakie ciasteczka piekły warmińskie gospodynie, kim był Szemel, jakie potrawy spożywano podczas wieczerzy wigilijnej.

Następnie wszyscy wysłuchali utworu autorstwa Artura Janickiego „Opowieść o prawdziwym świętym Mikołaju” w znakomitym wykonaniu Agnieszki Komsty.

Ostatnim punktem wizyty było ozdabianie bombek. Dzieci malowały przygotowane szablony z wielkim zaangażowaniem. Prace, które powstały, pani Agnieszka zabrała do przedszkola, aby ozdobić choinkę.

Marzena Magdziarz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kolejowa7

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5