Robili masło domowym sposobem

2015-12-03 14:15:50 (ost. akt: 2015-12-03 14:23:37)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie klasy II szkoły w Sątopach mają za sobą naukę pieczenia chleba i poznali pracę w gospodarstwie rolnym. Teraz nauczyli się wyrabiać masło domowym sposobem.
Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Sątopach wiedzą, że właściwe odżywianie jest bardzo ważne dla organizmu człowieka. W związku z tym, we wrześniu odbyli wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Sątopach, gdzie obserwowali powstawanie zdrowej żywności.

W październiku, uczestniczyli w zajęciach pieczenia chleba i bułek w domu Anny Portalskiej w Unikowie. Z kolei 30 listopada 2015 r. odbyły się kolejne zajęcia podczas których, uczniowie robili masło domowym sposobem.

Do zajęć przygotowali się bardzo solidnie. W Internecie szukali przepisów oraz ilustracji przedstawiających domowe sposoby wyrobu masła. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce, robiąc masło maselnicą i słoikiem.

Instruktażu robienia masła udzieliła Pani Ania. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały etapy powstawania masła.

Otrzymane masło płukały w zimnej wodzie, dekorowały, aż w końcu wykorzystały je do robienia pysznych kanapek z warzywami i bułkami domowej roboty.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, uczniowie już zapewnili, że nie zabraknie masła domowej roboty na świątecznym stole.

Irena Zawistowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5