Przełajowcy z gimnazjum najlepsi w Grodzicznie

2015-09-18 19:16:00(ost. akt: 2015-09-18 19:18:07)
Reprezentacja gimnazjum w Bisztynku z pucharem i medalami za I miejsce w biegach przełajowych.

Reprezentacja gimnazjum w Bisztynku z pucharem i medalami za I miejsce w biegach przełajowych.

Autor zdjęcia: Zbigniew Madanecki

Biegaczki i biegacze przełajowi z gimnazjum w Bisztynku zwyciężyli drużynowo w biegach przełajowych podczas Wojewódzkiej Inauguracji Szkolnego Roku Sportowego w Grodzicznie.
Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy zorganizował 16 września w Grodzicznie Wojewódzką Inaugurację Szkolnego Roku Sportowego w różnych dyscyplinach sportu m.in. baseball, piłka nożna, tenis stołowy, lekkoatletyka.

W tej ostatniej, w biegach przełajowych wystartowała reprezentacja Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku i wygrała w generalnej klasyfikacji zdobywając 223 punkty, przed reprezentacją gimnazjum nr 1 w Pasłęku (198 pkt.) i zespołem szkół w Kurzętniku (56 pkt.)

- Dziewczęta biegały na dystansie 800 metrów a chłopcy na 1000 m. Wszyscy nasi przełajowcy punktowali w biegach, czyli zajmowali miejsca od 1 do 25 - mówi Zbigniew Madanecki, nauczyciel wf w gimnazjum w Bisztynku i opiekun biegaczy.

- Zasady punkowania były takie, że zawodnik, który wygrywał bieg otrzymywał 9 punktów, za II miejsce 8 pkt. i kolejno coraz mniej, a zawodnicy z miejsc 18 - 25. - 1 punkt. Wynik punktowy szkoły jest sumą punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników - wyjaśnia Madanecki.

Biegacze z Bisztynka otrzymali puchar i punkty w rywalizacji szkół. Zanotowali też sukces indywidualny. Kuba Abelski z klasy 3. zajął 3 miejsce w biegu przełajowym na 1000 metrów. (Inne strony internetowe podają inną kolejność i nazwisko ale Z. Madanecki przekonuje, że z całą pewnością to Kuba Abelski zajął 3. miejsce i otrzymał za to medal.)

W inauguracji uczestniczyło ponad pół tysiąca młodych sportowców ze szkół podstawowych i gimnazjów. Po otwarciu imprezy odczytano apel olimpijski a sportowcy złożono przysięgę, by rywalizacja odbywała się według zasad fair play.

W uroczystym otwarciu brali udział przedstawiciele miejscowych władz samorządowych oraz m. in. dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, przedstawiciel kuratorium oraz przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela, który oficjalnie ogłosił rozpoczęcie kolejnego sezonu szkolnej rywalizacji sportowej.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5