Dni Rodziny w Sątopach-Samulewie. Zobacz zdjęcia i film

2015-06-13 21:12:00 (ost. akt: 2015-06-13 21:27:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Festyn z okazji Dni Rodziny w Sątopach-Samulewie jeszcze trwa. Uczestniczyliśmy w jego części a nawet pomogliśmy wygrać w rywalizacji rodzin rodzinie Drozdowskich.
Odwiedziliśmy dziś z obiektywem Sątopy-Samulewo. Odbywa się tam festyn z okazji Dni Rodziny. W tej miejscowości od lat jest to także święto chleba i miodu.

Przyglądaliśmy się występom i zabawom a w jedną z nich zostaliśmy wciągnięci i to w taką, która była ściśle związaną z prasą.

Na scenie w Sątopach-Samulewie wystąpiły dzieci ze szkoły w Sątopach, uczestniczące w zajęciach miejscowej świetlicy środowiskowej a dramat "Romeo i Julia", w wersji dość odległej od szekspirowskiego oryginału i ze szczęśliwym zakończeniem, odegrała młodzież z koła teatralnego przy ośrodku kultury w Bisztynku. Aktorzy wystąpili w kostiumach z epoki baroku a przedstawienie zakończył ślub Romea i Julii i polonez na początek ich wesela.

Członkowie rodzin, które odważnie zgłosiły się do konkursów, musieli rozpoznawać się z zasłoniętymi oczyma, zdobyć jak najszybciej białego buta, kwiaty i gumkę do włosów, czytać na czas wiersz i porwać z publiczności współpracownika - niekoniecznie spokrewnionego. Tym sposobem niżej podpisany trafił do rodziny Drozdowskiej i konkursu "prasowego".

Polegał on na wykonaniu w czasie 3 minut jak największej ilości papierowych kapeluszy ze starych egzemplarzy m.in. "Gazety Olsztyńskiej" i "Gońca Bartoszyckiego". Drozdowscy wykonali ich 20 i wygrali nie tylko ten konkurs, ale i całą rywalizację rodzinną.

Były też konkursy hula hop, rysowania na asfalcie, oraz wygryzania dowolnego wzoru w waflach. Wszystkiemu towarzyszyły stoiska z chlebem, miodem, lodami, grillowanymi kiełbaskami, ciastami i wyborną sątopską grochówką gotowaną w kuchni polowej.

Gdy piszemy tą relację z części festynu trwa on nadal. Pogoda dopisała więc zakończy się on pewnie nad ranem, po planowanej zabawie tanecznej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5