Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Bisztynku

2015-02-05 07:53:05(ost. akt: 2015-02-05 07:58:12)

Autor zdjęcia: Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku

Biblioteka Publiczna w Bisztynku oferuje bezpłatne wypożyczanie książek w wersji elektronicznej dzięki dostępowi do IBUK Libra.
Od 1 lutego 2015 r. Biblioteka Publiczna w Bisztynku uruchomiła nową usługę tj. możliwość wypożyczania elektronicznych książek.

Wykupiliśmy dostęp do IBUK Libra największej platformy książek elektronicznych. Jest to nowoczesny i wygodny dostęp do książek dla czytelników. W bazie wykupionej m.in. przez naszą bibliotekę jest ponad 1200 różnych tytułów zarówno z literatury popularnonaukowej, jak i beletrystyki dla dzieci i dorosłych.

Dzięki platformie IBUK Libra czytasz kiedy chcesz. Bez wychodzenia z domu możesz wypożyczyć książkę i czytać w dowolnym miejscu: w domu, w pracy, w parku – wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu. Osobista półka myIBUK umożliwia stworzenie własnej biblioteki z książkami oraz zaawansowaną pracę z tekstem, m.in.:

- tworzenie notatek, zaznaczanie i tagowanie fragmentów książki,
- zaawansowane przeszukiwanie treści,
- sprawdzanie trudnych pojęć i słów (również obcojęzycznych) w bazie wiedzy PWN (słowniki/encyklopedie),
- dostosowanie układu tekstu do każdego urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon).

Pierwsze kroki w platformie IBUK Libra?
Wejdź na www.libra.ibuk.pl. W prawym górnym rogu znajduje się opcja logowania i rejestracji. Zarejestruj się w celu założenia konta, wpisując swój e-mail i hasło. Następnie zaloguj się. W lewym górnym rogu należy dodać bibliotekę, wpisując kod PIN i klikając ikonkę +DODAJ.

PIN należy odebrać osobiście w Bibliotece Publicznej w Bisztynku. PIN jest przypisany do konkretnej osoby, więć nie należy zdradzać PIN-u osobom trzecim. Wpisanie kodu PIN-u jest niezbędne do powiązania z osobistym kontem i jednocześnie niezbędne do zdalnego dostępu do zasobów wykupionych przez bibliotekę. Rejestracji i wyboru biblioteki dokonujemy tylko raz. Przy następnym korzystaniu z zasobów platformy IBUK wystarczy się zalogować.

BP w Bisztynku

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: okial

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5