Mieszkańcy reagują na nietrzeźwych kierowców. Pijany kierowca śmieciarki zatrzymany

2014-09-24 13:08:40(ost. akt: 2014-09-24 13:33:44)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Jeden z dzielnicowych z Bisztynka zatrzymał nietrzeźwego kierowcę śmieciarki. O pijanym kierowcy poinformowali go mieszkańcy wsi w której odbierał odpady komunalne. Stracił już prawo jazdy i został zwolniony z pracy. Wkrótce stanie też przed sądem
- Wczoraj około godziny 12.00 oficer dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się śmieciarką po terenie gminy Bisztynek. Na miejsce natychmiast pojechał dzielnicowy miejscowego posterunku. Podczas przejazdu funkcjonariusz zauważył i zatrzymał do kontroli wskazany pojazd - mówi Beata Patecka, oficer prasowa KPP w Bartoszycach

- Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma on ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjant zabezpieczył pojazd i przekazał go osobie wskazanej przez kierującego - mówi Patecka.

Kierowcą samochodu ciężarowego do przewozu odpadów był 46-letni Ireneusz S. pracownik spółki gminnej odbierającej i składującej odpady komunalne.

- Ireneusz S. został już wczoraj zwolniony z pracy. Śmieciarką kierował jedynie w zastępstwie za kierowcę przebywającego na urlopie. Ireneusz S. pracował jako pracownik fizyczny, ale ponieważ miał uprawnienia do kierowania takim pojazdem wyznaczyłem go wczoraj na to stanowisko. Okazało się, że to był poważny błąd - mówi prezes spółki Ryszard Ćwik.

- Ireneusz S. będzie mógł ewentualnie do nas wrócić do pracy, ale po odbyciu terapii. Okazuje się, że ma on poważny problem z alkoholem. Musi coś sam ze sobą zrobić i wtedy damy mu, być może, kolejną szansę - mówi Ćwik.

Ireneusz S. za swoje naganne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. P #1558827 | 37.201.*.* 19 lis 2014 08:38

  Glupim i pijanym narodem lepiej sie rzadzi.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. zaineresowany #1493678 | 83.21.*.* 25 wrz 2014 20:07

  Jakoś mnie nie dziwi to co sie tu dzieje ,ale cóż w naszych urzedach pracują rodziny ,rodziny mają dalej rodziny , i tak bez konca albo rodzina albo dorzy znajomi wiec czego mozna oczekiwać by sie zmieniło? wskazana by była wymiana naszych urzedniczków .próbowaliście kiedys coś załatwic w srode w urzedach?albo są na rynku albo w sklepie albo w drugim pokoju na kawie,kiedys słyszałam pani zaraz wróci jest u lekarza pytam w godzinach pracy???no my tak dobrze nie mamy a ponad to widziałem ją w sklepie nie u lekarza,WIEC WIERZE ZE PO TYCH WYBORACH CIUT -CIUT ZMIENI SIE MOŻE TROSZKE NA CHWILE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Bisztynianka #1493452 | 83.21.*.* 25 wrz 2014 15:50

  Brak słów na to co teraz sie dzieje w tym małym misteczku,brak jakich kolwiek zasad moze nasi kierowcy mają za duzy dostęp do napoju od naszych wschodnich przyjaciół jak to mówią?,,,,,,tania to sie pije bo co tu robić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5