Niepodległościowe świętowanie w Biskupcu z grochówką z wojskowego kotła

2023-11-11 21:20:20(ost. akt: 2023-11-11 21:25:15)
Oficjalni goście uroczystości w Biskupcu

Oficjalni goście uroczystości w Biskupcu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wyjątkową i podniosłą oprawę mały obchody rocznicy 105. Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbyły się w Biskupcu. Uroczystościom towarzyszyła Jednostka Strzelecka 1030 ze szkoły w Bielicach.
Obchody rozpoczęła msza święta z udziałem przybyłych gości, wśród których znaleźli się nasi reprezentanci w Sejmie RP, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy. Oprawę części religijnej stanowiły poczty sztandarowe i mundurowa młodzież z jednostki „Strzelec” z Bielic.
Po zakończeniu mszy kolumna marszowa ruszyła na plac obok Urzędu Gminy, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Wspólnie z chórem z Zespołu Szkół w Bielicach, prowadzonym przez Sylwię Pisarską, odśpiewano Hymn Narodowy. Następnie pod obeliskiem, ustawionym w stulecie Odzyskania Niepodległości, delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Głos zabierali posłowie Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz, a także gospodarz gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek.
Ostatnim punktem programu był koncert utworów patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego z Bielic i solistów ze Szkoły Podstawowej w Łąkorzu. Dopełnieniem kulinarnym uroczystości była, zachwalana przez gości, grochówka z wojskowego kotła, z której od dawna słynie Biskupiec. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5