W Biskupcu powstaną zadaszone korty tenisowe

2023-11-01 12:34:49(ost. akt: 2023-11-01 18:10:47)
Moment po podpisaniu umowy na budowę kortów tenisowych

Moment po podpisaniu umowy na budowę kortów tenisowych

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dwa zadaszone korty tenisowe, z zapleczem sanitarnym, szatniami i magazynem sportowym, powstaną w Biskupcu. Wójt gminy, Arkadiusz Dobek, podpisał umowę z wykonawcami przedsięwzięcia, pierwszej takiej inwestycji w powiecie nowomiejskim.
Inwestycja zostanie zrealizowana do stycznia 2024 roku w pobliżu skateparku i targowiska.
Koszt przedsięwzięcia to niespełna 4 miliony złotych, z czego ponad 2,8 miliona złotych to dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na 2023 rok.
Stosowną umowę na „Budowę dwóch kortów tenisowych wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Biskupiec”, podpisał wójt gminy z konsorcjum reprezentowanym przez pełnomocnika Marcina Lisa.
W ramach inwestycji wykonane zostaną dwa zadaszone korty do gry w tenisa. Nawierzchnia kortów wykonana będzie z poliuretanu, natomiast konstrukcja zadaszenia wykonana będzie z drewna klejonego. Korty wyposażone będą w zaplecze sanitarne, w formie trzech połączonych obiektów wykonanych z kontenerów. Wewnątrz znajdą się toaleta damska, męska oraz dla osób z niepełnosprawnością, a także szatnie damska i męska i magazyn sportowy.
opr. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5