Półmaraton w Biskupcu z piątym jubileuszem

2023-10-31 10:42:44(ost. akt: 2023-10-31 10:58:41)
Zawodników startuje Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy

Zawodników startuje Arkadiusz Dobek, wójt biskupieckiej gminy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pomimo, że aura była niezbyt sprzyjająca zawodom na świeżym powietrzu, to w piątej edycji półmaratonu o Puchar Wójta Gminy Biskupiec, wystartowało dokładnie 141 biegaczy.

Zawodnicy, którzy zdecydowali się wystartować w półmaratonie, przyjechali nawet z odległych miejscowości. Uczestnicy reprezentowali m.in. Leszno, Grudziądz, Ostródę, Kwidzyn i bliższe strony, takie jak Nowe Miasto, Iława, Lubawa, Brodnica oraz inne, mniejsze miejscowości, w ościennych powiatach. Najpierw do głównego biegu wystartowali biegacze dorośli, a następnie na krótszych dystansach rywalizowali uczniowie, głównie ze szkół gminy Biskupiec. Każdy zawodnik, który pojawiał się na mecie, otrzymywał z rąk wójta, Arkadiusza Dobka i Julii Baranowskiej, sekretarza gminy, pamiątkowy medal, a najlepszym wręczano puchary.
Trasa głównego biegu nie rozpieszczała zawodników, bo oprócz utwardzonych odcinków, były fragmenty gruntowe, które były śliskie i grząskie.
Pierwszy zawodnik, który pojawił się na mecie miał czas 01:10:00. Był to biegacz z Leszna — Raman Adamovich, za nim przybiegł Dymytro Didovodiuk, również z Leszna. Honor lokalnych zawodników „uratował” Adrian Przybyła z Iławy, który był trzeci.
Tradycyjnie obsługę sędziowską sprawowali członkowie Podkolegium Sędziów Lekkiej Atletyki z Nowego Miasta z przewodniczącym gremium Zdzisławem Lewalskim, a konferansjerkę prowadził Mirosław Urbanowski, trener LA z Nowego Miasta. Bezpieczeństwo na trasie zapewniali strażacy ochotnicy i policja oraz ekipa ratowników medycznych z Grudziądza.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5